ارزش پرتفوی سهام عدالت در بورس

ارزش پرتفوی سهام عدالت در بورس: ارزش پرتفوی بورسی سهام عدالت بر اساس آخرین قیمت‌های معاملاتی در بورس حدود ۴۷۴ هزار میلیارد تومان است. او افزود:

پرتفوی بورسی سهام عدالت متشکل از ۳۶ شرکت است که اکثر آن‌ها از جمله شرکت‌های بزرگ و سودآور و ارزشمند هستند. در ترکیب پرتفوی بورسی سهام عدالت، گروه فلزات اساسی با ۲۸ درصد، صنایع پتروشیمی ۲۴ درصد، صنعت فرآورده‌های نفتی ۱۵ درصد، صنعت بانکداری ۱۲ درصد و صنعت سنگ آهن با ۸ درصد بیشترین وزن را به خود اختصاص می‌دهند که جملگی از مهمترین صنایع استراتژیک کشور هستند.

آقامحمدی گفت: از طرفی میزان مالکیت سهام عدالت در بسیاری از این شرکت‌ها به گونه‌ای است که ترکیب هیات مدیره آن‌ها توسط سهام عدالت تعیین می‌شود و بنابراین بلوک سهام عدالت برای سهامداران حقوقی که می‌خواهند مدیریت شرکت را در اختیار بگیرند از ارزش به مراتب بالاتری نسبت به قیمت‌های تابلوی بازار برخوردار است که این مسئله باید در نحوه فروش سهام عدالت در نظر گرفته شود. با فروش خرد سهام از ارزش بلوکی این سهام کاسته می‌شود. در این خصوص می‌بایست راهکاری در نظر گرفت که سهامداران عدالت بتوانند از مزایای آن بهره‌مند شوند.

ارزش پرتفوی سهام عدالت

ارزش پرتفوی سهام عدالت

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مزیت مالیاتی مقرر در ماده ۱۴ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی را فرصت مناسبی جهت افزایش سرمایه شرکت‌های مشمول سهام عدالت از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها دانست و افزود: با توجه به این که ارزش روز دارایی‌های این شرکت‌ها تفاوت قابل توجهی با ارزش دفتری آن‌ها دارد، این مسئله می‌تواند توسط شرکت‌های مشمول، مورد بررسی و در دستور کار قرار گیرد.


منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان


Author: admin